هموروئید یا بواسیر بیماری است که بسیاری از افراد دوست ندارند تا زمانی که مجبور نشده اند در مورد آن به پزشک مراجعه کنند. این رفتار غلط، نه تنها کمکی به بهبود خود به خودی نخواهد کرد، بلکه ممکن است عوارضی را برای بیمار ایجاد کند که درمان هموروئید را بسیار سخت‌تر خواهد کرد.

 

متخصص جراح عمومی با استفاده از لیزر که قابلیت انعقاد خون بعد از برش را دارد می تواند بدون کوچک ترین خونریزی محل بیماری را مشاهده و با دقت دستگاه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت سالم بیماری را خارج نماید و فرآیند این درمان در کمتر از 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بعد از جراحی به کار های روزانه خود رسیدگی نماید ، بدون اینکه هیچ گونه نقاهت و دردی داشته باشد.

تکنیک استفاده در لیزر در جراحی بواسیر (هموروئید) در مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه ، با استفاده از تکنیک لیزر دیگر فرد مراجعه کننده احتیاجی به بستری در بیمارستان ندارد و می توان به محض تشخیص بیماری در همان جلسه اول با لیزر درمان انجام شود ، در این روش بیمار با استفاده از بی حسی موضعی در محدوده مقعد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

تکنیک قدیمی جراحی سنتی در عمل بواسیر (هموروئید) ، در جراحی سنتی فرد در بیمارستان بستری میشد و با بی هوشی کامل عمل جراحی انجام می گرفت و حداقل یک الی دو روز بعد از عمل در بیمارستان بستری می شدند ، در جراحی سنتی بواسیر (هموروئید) ، بافت و پوست به صورت کامل برداشته می شود و فرد بعد از عمل حدود بیست روز در خانه باید استراحت کند ، از جمله عوارض جراحی سنتی درصد برگشت بالای این بیماری است ، یعنی فرد بعد از عمل ممکن بود بعد از یک یا دو سال دوباره دچار بیماری بواسیر (هموروئید) شود.

مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه با سابقه 10 ساله در امور تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاه، بیش از هزاران عمل موفق ثبت نموده و آماده ارائه خدمات با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان گرامی میباشد، این مرکز با بهره گیری از متد روز دنیا و بروزترین تجهیزات پزشکی تحت لیسانس سازمان بهداشت جهانی WHO می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.


مژده به افرادی که از درد بواسیر (هموروئید) رنج می برند

ما به کمک فن آوری های نوین جهانی و تکنولوژی های روز دنیا به کمک شما آمده ایم

پشتیبانی قدرتمند قبل عمل تا بعد از عمل و بهبود کامل مراجعه کنندگان گرامی ، تا بهبودی کامل مشاوران و متخصصان مجموعه کنار شما هستند

مشاوره رایگان برای کسانی که از بیماری نشیمنگاهی رنج می برند

شما می توانید همین الان تماس گرفته تا در مورد بیماری خود مشاوره دریافت نمایید تا بهترین تصمیم را برای بیماری خود بگیرید

پشتیبانی 24 ساعته بعد از عمل ، مراجعه کنندگان گرامی بعد از لیزر می توانند 24 ساعت شبانه روز مشاوره رایگان دریافت کنند
 

هموروئید چیست؟

بر اثر یبوست یا اسهال زیاد دیواره ی جلو یا عقب روده بزرگ ترک برمیداره و عروق لنفاوی به داخل روده بزرگ راه پیدا می کند اگر این عروق لنفاوی در انتهای روده بزرگ باعث ایجاد هموروئید داخلی و اگر ابتدای روده بزرگ باشد باعث ایجاد هموروئید خارجی میشود که شبیه بالشتک هایی است که از مقعد بیرون می زند.

 

011 new post cssadawd

علائم هموروئید در زنان و مردان دیده می ‌شود و در بیشتر موارد با درد در هنگام قضای حاجت همراه است.

 

انواع هموروئید چیست؟

انواع هموروئید شامل هموروئید داخلی و هموروئید خارجی است.

اگر بالشتک‌های انتهای کلون متورم شوند هموروئید داخلی به وجود می‌آید، و اگر هموروئیدهای قسمت خارجی مقعد درگیر شوند هموروئید خارجی نامیده خواهد شد.

 

newpostjpeg11

انواع هموروئید شامل هموروئید داخلی و هموروئید خارجی است. 

 

علائم هموروئید چیست؟

 • خونریزی از مقعد یکی از اولین علائم هموروئید است.
 • بی‌اختیاری مدفوع نیز می‌تواند از علائم بواسیر باشد.
 • احساس خارش در مقعد از علائم هموروئید است.
 • به وجود آمدن التهاب و تورم در مقعد
 • مشاهده و احساس برآمدگی
 • وجود ترشح مخاطی پس از اجابت مزاج
 • احساس درد در موقع دفع مدفوع
 • دفع ناقص مدفوع (پس از اجابت مزاج احساس می کنید روده شما تخلیه نشده است)

 

new post jpggeesa12

خونریزی از مقعد یکی از اولین علائم هموروئید است.

 

 

علت هموروئید چیست؟

 • فشار آوردن طولانی هنگام دفع مدفوع : اصلی ترین علت هموروئید فشار آوردن طولانی مدت (بیش از ۵ دقیقه) برای دفع مدفوع است که می‌تواند به بالشتک‌های هموروئید فشار وارد کرده و موجب بیرون‌زدگی آن‌ها شود.
 • یبوست مزمن هم می‌تواند فرد را وادار به فشار آوردن کند و علت هموروئید شود.
 • کم نوشیدن آب: موجب سفتی مزاج و خشکی مدفوع و در نتیجه فشار بیشتر شود. پس در شبانه روز بیشتر آب بنوشید.
 • برنامه غذایی کم فیبر : فیبر کمتر به مفهوم مدفوع سفت‌تر است. مدفوع خشک تر موجب خراش در جدار روده بزرگ و مقعد می‌شود و عمل دفع را مشکل می کند.
 • مصرف ادویه زیاد: ادویه موجب تحریک مقعد و زخم شده و درد و سوزش بیشتر می‌شود.
 • بارداری: گشاد شدن رگ‌های خونی و کاهش تحرک در دوران بارداری می‌توانند علت همورئید باشند.
 • نشستن به مدت زیاد: نشستن طولانی می‌تواند موجب تورم رگ‌ها در ناحیه مقعد شود.
 • حالت نامناسب بدن: شیوه غلط نشستن و خم شدن به جلو می‌تواند موجب فشار به مقعد و بواسیر شود.
 • ورزش های قدرتی: ورزش‌هایی مانند وزنه‌برداری به خصوص در زمان به زانو نشستن فشار زیادی به رگ‌های مقعد وارد می کند و علت هموروئید است.
 • اسهال: دفع مکرر می‌تواند موجب خراش و زخم در مقعد شود.
 • چاقی زیاد: چاقی با فشار بر قسمت پایین بدن می‌تواند موجب فشار به رگ‌های مقعد و علت هموروئید شود.

 

علت هموروئید

 

 

روش‌های درمان هموروئید چیست؟

پس از مراجعه به پزشک و انجام آزمایش‌های لازم و کولونوسکوپی برای هموروئید، بر اساس نوع و شدت بیماری، پزشک یکی از روش‌های زیر را برای درمان بواسیر توصیه خواهد کرد:

۱. دارو برای درمان بواسیر:

داروی هموروئید معمولا به شکل انواع پمادها، روغن‌ها و شیاف‌ها است که می‌تواند در کاهش درد موثر باشد. اما توجه داشته باشید بدون دستور پزشک بیش از یک هفته از این داروها استفاده نکنید.

۲. تزریق اسکلروزان برای درمان هموروئید:

پزشک با تزریق اسکلروزان به هموروئید موجب انقباض رگ‌های آن شده و بواسیر را بهبود می‌دهد. این روش از بستن حلقه، اثر کمتری دارد.

۳. استفاده از حلقه برای درمان بیماری هموروئید:

برای درمان هموروئید با حلقه، پزشک با بستن حلقه دور هموروئید داخلی باعث قطع خون رسانی به هموروئید شده و در نتیجه هموروئید خشک شده و می‌افتد.

 

031newpostghhg 

 

۴. خارج کردن لخته:

پزشک با برش در هموروئید و خارج کردن لخته ایجاد شده موجب بهبود آن می‌شود.

۵. انعقاد برای درمان کردن بواسیر(اشعه مادون قرمز، لیزر و بی پلار):

در این روش با استفاده از روش‌های مختلف هموروئید داخلی را سوزانده و موجب کوچک شدن و چروک آن می‌شوند. در این روش احتمال بازگشت هموروئید وجود دارد.

۶. درمان بواسیر با روش جراحی لیزر:

جراحی بواسیر با لیزر سرپایی بدون بیهوشی انجام می شود. برای بی حسی و خواب بیمار، داروی آرام بخش وریدی تزریق می شود. به علت کوتاه بودن پرتوهای لیزر، همروئید به راحتی دیده می شود و خطر آسیب دیدگی ماهیچه های کنترل کننده روده کم می شود؛ بنابراین عوارض بی اختیاری مدفوع و گاز معده در این روش وجود ندارد.

 توصیه‌هایی برای پیشگیری از بواسیر:

 1. در صورت مشاهده خونریزی از مقعد حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است علت آن هموروئید نبوده و بیماری‌های خطرناک تری مانند سرطان، موجب این خونریزی شده باشد.
 2. برای پیشگیری از هموروئید:
 • از فشار بیش از حد در هنگام دفع خودداری کنید.
 • آب و مایعات بیشتر بنوشید.
 • مقدار بیشتری فیبر در برنامه غذایی خود قرار دهید.
 • به مدت طولاتی ننشینید یا سرپا نایستید.
درباره ما
هدف اصلی این مرکز درمان قطعی و رضایت کامل بیمار می باشد. تمامی کادر درمانی و تجهیزات برای رفاه حال شما عزیزان همیشه در بهترین حالت آماده خدمت رسانی هستند.
راه های ارتباطی

ضلع شرقی میدان ونک ، جنب بانک دی ، پلاک 78 ، طبقه 3

شماره تماس :
+98 912 022 5954
+98 21 8877 9148
نماد اعتماد
نماد اعتماد
نماد ساماندهی
نماد ساماندهی