زگیل ها نوعی عفونت پوستی هستند که توسط ویروس پاپیلوم ایجاد می شوند. زگیل ها می توانند در هر نقطه ای از بدن ایجاد بشوند. اما بیشتر این زگیل ها در نقاط گرم و مرطوب ایجاد می شوند. ما در این مقاله به بررسی زگیل مقعدی در کودکان و در نهایت به درمان زگیل مقعدی می پردازیم.

انواع مختلف زگیل

انواع مختلفی از زگیل وجود دارد که عبارتند از:

  • زگیل معمولی: زگیل های معمولی می توانند در هر نقطه ای از بدن ایجاد بشوند ولی غالبا آن ها در اطراف ناخن ظاهر می شوند. زگیل ها می توانند همرنگ بدن کودک باشند، ولی ممکن است آن ها تیره تر یا روشن تر بشوند.
  • زگیل های مسطح: معمولا زگیل های مسطح نرم و کوچک هستند. آن ها می توانند در هر نقطه از بدن کودک ایجاد بشوند. ولی آن ها غالبا به روی صورت کودک می زنند.
  • زگیل کف پایی: این نوع زگیل ها بیشتر در کف پای کودک ایجاد می شوند و می توانند خیلی هم دردناک باشند.

علت اصلی ایجاد زگیل مقعدی در کودکان

زگیل های تناسلی می توانند در هنگام زایمان به کودک انتقال یابند. البته ممکن است چند سال طول بکشد که این زگیل ظاهر شود. زگیل های تناسلی می توانند در سنین بزرگسالی باعث ایجاد سرطان آلت تناسلی در آقایان و ایجاد سرطان دهانه ی رحم در خانم ها شود. بنابراین بایستی به زگیل های تناسلی کودکان نگاهی بسیار ویژه داشته باشیم.

چه زمانی باید کودک خود را به نزد پزشک ببریم؟

در صورت مشاهده ی هر یک از علائم زیر بایستی کودک خود را به نزد پزشک ببریم:

  • چنانچه زگیل مقعدی کودک در حال بزرگ شدن باشد.
  • چنانچه باعث درد کودک شده باشد.
  • چنانچه زگیل مقعدی کودک تغییر رنگ بدهد.
  • چنانچه زگیل عفونی شود. این عفونت شامل ترشح، رگه های قرمز و یا تب بی علت است.

 

درمان خانگی زگیل مقعدی در کودکان

راه حل های درمانی مختلفی برای زگیل های مقعدی وجود دارد. به هر حال بایستی توجه نمایید که درمان های خانگی باید تحت نظر پزشک معالج انجام بشود. برخی از این روش های خانگی عبارت است از:

روغن اسطو خودوس: از روغن اسطوخدوس نیز برای درمان زگیل های مقعدی استفاده می شود. همچنین این روغن می تواند باعث تسکین یافتن زگیل و ناحیه ی اطرافش بشود. برای استفاده از این روغن، ابتدا بایستی موهای زائد این ناحیه را از بین ببرید و بعد از آن استفاده نمایید. چرا که این کار باعث می شود که روغن به زگیل و پوست نفوذ کند و اثر دهی آن هم بیشتر بشود.

  • سیر: سیر یک درمان بسیار خوب برای انواع زگیل است. برای استفاده از سیر بایستی ابتدا مقداری از آن را به پوستتان بزنید تا ببینید پوستتان نسبت به آن حساسیت نداشته باشد. سپس مقداری عصاره ی سیر خریده و آن را به روی زگیل خود بمالید. توجه داشته باشید که سیر می تواند باعث از بین رفتن و خشک شدن زگیل تناسلی شما بشود.
  • روغن درخت چای: روغن درخت چای نیز برای درمان زگیل مقعدی استفاده می شود. درخت چای طبیعتی خشک داشته و شما می توانید از آن برای خشک نمودن زخم هایتان استفاده نمایید. این روغن همچنین زگیل های مقعدی را خشک می کند و باعث می شود که زگیل ها به طور کامل از پوست جدا بشوند و برطرف بشوند.
  • سرکه ی سیب: یکی دیگر از داروهایی که از آن برای درمان زگیل مقعدی کودکان استفاده می شود، سرکه ی سیب است. شما برای اجرای این کار بایستی ابتدا پنبه ای را به سرکه سیب آغشته کنید. سپس آن را به روی زگیل بمالید. این کار می تواند در کاهش علائم کمک کننده باشد. حتی این سرکه می تواند باکتری های اطراف زگیل را هم از بین ببرد.
درباره ما
هدف اصلی این مرکز درمان قطعی و رضایت کامل بیمار می باشد. تمامی کادر درمانی و تجهیزات برای رفاه حال شما عزیزان همیشه در بهترین حالت آماده خدمت رسانی هستند.
راه های ارتباطی

ضلع شرقی میدان ونک ، جنب بانک دی ، پلاک 78 ، طبقه 3

شماره تماس :
+98 912 022 5954
+98 21 8877 9148
نماد اعتماد
نماد اعتماد
نماد ساماندهی
نماد ساماندهی